قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته


وقتی صحبت از منابع انرژی تجدید پذیر می کنیم به یاد چیزهایی مانند انرژی خورشیدی، باد و امواج دریا می‌افتیم اما این یک ژنراتور برق است که انرژی مورد نیاز اش را از ادرار تامین می کند.

یک گروه از دانش آموزان در نیجریه این ژنراتور را ساخته اند که می تواند با یک لیتر ادرار ۶ ساعت برق تولید کند. ژنراتور آنها با استفاده از یک الکترولیت هیدروژن را استخراج کرده و نتیجه آن از یک فیلتر عبور داده می شود و در نهایت گاز هیدروژن به ژنراتور برق رسیده و انرژی مورد نیاز آن را تولید می کند.

آنها حاصل کارشان را در یک نمایشگاه در آفریقا ارایه کرده اند. هر چند ابداع آنها از نظر فنی آنقدرها کامل نیست و خطر انفجار هم دارد اما ایده جالب آنها به یکی از عجیب ترین ارایه ها در این نمایشگاه تبدیل شده است.


[ یکشنبه 21 آبان‌ماه سال 1391 ] [ 02:49 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250028