قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته
شرکت State Grid چین (SGCC) و BYD- که در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی فعالیت می‌کند-  با همکاری هم،  آرایه باتری عظیم به اندازه‌ی یک ساختمان ساخته‌اند که قادر به ذخیره سازی ۳۶ مگاوات ساعت برق است و این مقدار می‌تواند انرژی ۱۲,۰۰۰ خانه را در طول یک ساعت قطع برق کلی تامین کند.

این تجهیزات ۵۰۰ میلیون دلاری غول پیکر که از یک زمین فوتبال بزرگ‌تر هستند از آرایه‌های باتری شرکت BYD ساخته شده و بهره‌وری انرژی تجدید پذیر منطقه را تا ۱۰% افزایش خواهد داد. این آرایه که در Zhangbei استان Hebei واقع شده، می‌تواند به خوبی یک سیستم انتقال هوشمند، ۱۴۰ مگاوات از پروژه‌های تولید انرژی باد و خورشیدی برق بگیرد.

این آرایه نشان می‌دهد که چین کم کم در حال روی آوردن به سوی سیستم شبکه‌ی هوشمندی است که می‌تواند انرژی تجدید پذیر را در خود ذخیره کرده و از آن در مواقع نیاز، مانند قطعی برق استفاده کند. معاون اداره‌ی ملی انرژی چین این سیستم را مدلی برای آینده‌ی توسعه انرژی تجدید پذیر چین توصیف کرده بدین معنی که این اولین آرایه باتری آن‌ها بوده و باید در آینده منتظر دیگر مدل ها نیز باشیم.

ساخت این آرایه‌ی عظیم هم برای کشور چین و هم شرکت BYD بسیار خوب است چرا که این شرکت در چند سال اخیر با فروش خودروهای الکتریکی خود در داخل و خارج از کشور کمی مشکل داشته است. امروزه پروژه‌ها و دستگاه‌های مختلفی برای ذخیره‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد و خورشید معرفی و ساخته شده‌اند و این آرایه می‌تواند نمونه‌ی خوبی برای آن‌ها باشد.

[ شنبه 17 دی‌ماه سال 1390 ] [ 11:23 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250028